Cykloturistika

Home / Aktivity a atrakce / Letní aktivity / Cykloturistika

 

Cykloturistika – terén je rájem cykloturistů

V rámci programu ,,Cyklistika bez námahy,, náročný terén překonáte pomocí lanovky, kterou vyvezete i své kolo. Na Klínovci najdete řadu cyklistických tras všech úrovní náročnosti.

Pro silniční a trekingová kola existuje méně náročný Zkrácený Klínovecký okruh. Při hezkém počasí si z této trasy, dlouhé 18 kilometrů, vychutnáte nejmalebnější pohledy na Krušné hory.

Horská kola můžete potrápit na 24 kilometrovém obtížnějším Klínoveckém okruhu. V nadmořské výšce 1000 metrů skoro po celém okruhu, na něm objedete celý Klínovec. Z trasy můžete pokračovat dál po 30 kilometrovém Popovském okruhu.

Troufáte-li si na downhill trasy, z vrcholu Klínovce se vám nabízejí hned 4. Tři vedou po převážně zpevněných cestách. Čtvrtá, extrémně těžká, vyzkouší vaše síly při sjezdu po červené značce na 2,5 kilometrech a 450 metrech převýšení.

Vznikl tu i bikepark, jehož trať splňuje přísná světová měřítka. Každoročně se tu konají pohárové závody ve sjezdumistrovství republiky.

V celých Krušných horách můžete využít dopravu cyklobusy a v okolí Klínovce vám zapůjčení kol a cyklistického vybavení nabídne několik zařízení.

 
Share this page