Home / Skiareál / O skiareálu

 

O skiareálu

Oblast Klínovce vám nabízí možnost sportovního vyžití i relaxace v okouzlujícím prostředí Krušných hor. Naplánujte si svou dovolenou v jakémkoli ročním období, protože ve skiareálu Klínovec se můžete zabavit po celý rok.

Na Klínovci a jeho okolí na vás čekají místa pro zimní i letní sporty, pro aktivní odpočinek i pasivní relaxaci v srdci přírody. Na výběr máte z řady nabídek organizovaných výletů, nebo si na poznávání krajiny můžete přímo zde zapůjčit nejrůznější pomůcky.

Poloha skiareálu Klínovec 140 km od Prahy zajišťuje pohodlnou cestu nejen z hlavního města, ale i z celé České republiky. Jeho ideální umístění u německých hranic poskytlo možnost úspěšné přeshraniční spolupráce zejména pro zimní období, kdy si užijete velkého množství sjezdovek na jeden skipas.

Skiareál je největší sjezdovkový útvar a zároveň nejvyšší vrchol Krušných hor. Na hoře s typicky rovným vrcholem zažijete neopakovatelné výhledy po českých i německých krajinách. K ještě lepšímu zážitku vám poslouží i nově opravená rozhledna.

Turisté Klínovec vyhledávají pro jeho tajemný a romantický charakter. Přijeďte se i vy pokochat čerstvým vzduchem proudícím z hustých smrkových lesů, obklopených rozsáhlými rašeliništi a pestrobarevnými loukami. Vašemu pozornému oku jistě neuniknou ani vzácné druhy živočichů a rostlin. Při výletech po Klínovci a jeho okolí můžete prozkoumat mnoho přírodních i technických zajímavostí.

Příroda neztrácí na své kouzelnosti ani v zimních měsících, kdy se kromě procházek zamrznutou krajinou můžete těšit na kvalitní prožití zimních sportů. Všechny sjezdovky totiž denně zasňěžujeme umělým sněhem a pravidelně se staráme i o trasy milovníků bílé stopy.

Po celý rok obousměrně fungují některé lanovky. Občerstvení a ubytování vám je k dispozici neustále.

 
Share this page