Lyžování
 

Lyžování – Klínovec je vhodný pro všechny typy lyžařů

Ať už jste vášniví nebo začínající lyžaři, čeká na vás 11 sjezdovek různé obtížnosti. Na výběr máte z 5 modrých, 5 červených a 1 černé sjezdovky. Dělí se ještě na jednotlivé úseky, takže se nemusíte bát, že by na vás nezbylo místo. Veškeré tratě jsou uměle zasněžované a denně upravované. Všechny sjezdovky dohromady mají 18 kilometrů. Užít si můžete také večerního lyžování na sjezdovce Pod zámečkem.

Pro vyznavače freeridu jsou při vhodných podmínkách přístupné 2 kilometry neupravovaných sjezdových tratí pokrytých přírodním sněhem. Freestylisté se již brzy dočkají Funparku plného překážek a skoků.

Sportování v Česku i Německu na jeden skipas

Přeshraniční spolupráce s německou stranou už několik let přináší úspěšnou spolupráci. InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec spolu vytváří druhou největší lyžařskou oblast v České republice, mají 33,5 kilometru sjezdovek a 8 lanovek (z toho 1 pro skokanské můstky). Mezi vrcholy se můžete zdarma svézt skibusem za 10 minut a pro celou oblast platí jeden skipas.

Pohodlně na kopec

Na vrchol Klínovce vás vyvezou 4 lanovky, 7 vleků a 2 pojízdné koberce v dětských parcích. Najdete tu dva areály, jeden na jihu a druhý na jihu, pro které platí společné jízdenky.

Klínovec se pyšní jednou z nejmodernějších sedačkových lanovek v České republice Prima Express. Krycí oranžové bubliny na každé sedačce vás ochrání před nepříznivým počasím. Cestu dlouhou 2,2 kilometru lanovka překoná za zhruba 12 minut. Dieslový agregát zaručuje, že pokud dojde k výpadku elektrického proudu, nezůstanete viset nad polovinou kopce, ale bezpečně se dostanete až k jeho vrcholu.

Zasportovat si tu můžete každý den v čase od 9:00 do 16:00 hodin, některé pokladny otevírají už v 8:30. Noční lyžování je od 16:00 do 21:00 hodin, před návštěvou si však raději ověřte, zda se v areálu daný den lyžuje.

 
Share this page